Timpul godka 16:43, 23 lis 2009 (UTC)

Użytkownik:Szczecinolog/Konstal 105NaEdytuj

Hej. Widzę, że Lajsikonik przeniósł twój artykuł do twojej przestrzeni osobistej - jest on bowiem w 90% po czesku. Jeżeli w przyszłości chcesz zaproponować tłumaczenie z jakiegoś języka, pisz proszę tu albo tu. Jeżeli chcesz, mogę zrobić jakiś szablon-wzór artykułu, do którego będziesz mógł tylko podstawiać dane, bo widzę, że interesujesz się tramwajami :) Pozdrowienia i dziękujemy za aktywność na szl.wiki, Timpul godka 10:06, 13 gru 2009 (UTC)

O czym chcesz, o tramwajach? Napisz jak to ma być po polsku, ja przetłumaczę ;) Timpul godka 15:16, 13 gru 2009 (UTC)

Polsko / PolskaEdytuj

Dotyczy tej edycji

Skoro masz userbox szl na 1 to napiszę po polsku. Właściwie to nie wiem, dlaczego tu na Wikipedii pisze się "Polsko" (może wzięte z czeskiego?), ale to nie jest do końca poprawnie i wprowadza wielu ludzi (w tym z początku mnie) w błąd. o (ŏ) pisze się na końcu w ten sposób tylko dla przymiotników, gdzie po polsku występuje a (biała - biołŏ / wielka - wielgŏ). Ta Polska przymiotnikiem nie jest. Mówimy "Polska leży we Ojropie", "miyszkōm w Polsce", "wiynkszość Ślōnska nŏleży do Polski", "chcã ôdwiydzić Polskã". Gdyby było Polskŏ, mówilibyśmy "Polskŏ leży we Ojropie", "miyszkōm we Polskij", "wiynkszość Ślōnska nŏleży do Polskij", "chcã ôdwiydzić Polskõ". Po śląsku rzeczownikiem jest Polska, a przymiotnikiem od niego jest polskŏ. Niektórzy piszą Pōlska / Pulska, ale to ustalone chyba nie jest. --Psiŏczek (dyskusyjŏ) 19:10, 21 czy 2021 (CEST)


Upominek dla edytorów śląskojęzycznej WikipediiEdytuj

Drogi edytorze śląskojęzycznej Wikipedii! Dziękujemy Ci za Twój wkład. Stowarzyszenie Wikimedia Polska pragnie docenić pracę aktywnych edytorów projektu upominkiem – koszulką związaną ze śląską Wikipedią. Aby odebrać upominek, zgłoś się przez formularz najpóźniej do 30 kwietnia 2022 roku. Przy okazji, serdecznie zapraszamy Cię na Wzlot – Wiosenny Zlot Wikimedian, który odbędzie się 22-24 kwietnia w Chorzowie! Rejestracja na wydarzenie trwa do końca marca. Pozdrawiam serdecznie, Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusyjŏ) 15:39, 31 mar 2022 (CEST)

Niestety, formularz nie działa. Szczecinolog (dyskusyjŏ) 20:34, 3 kwi 2022 (CEST)
Jak idźe uo ta felerno zajta "Nagrody kaskadowe CEE Spring" we formularzu to przeklikńij ja ajnfach "dalej". Myśla, że wuůnczas bydźe ok. Krol111 kontakt 23:24, 3 kwi 2022 (CEST)